Book Now
Enquire

AJURWEDA

DOŚWIADCZENIE SZTUKI AJURWEDY

„Dobre zdrowie jest zawsze Twoim największym kapitałem”.

Ajurweda dosłownie znaczy nauka życia. Wywodzi się ona z Indii i charakteryzuje się holistycznym, kompleksowym i filozoficznym podejściem. Ajurweda jest systemem medycyny, który potrafi leczyć naturalnymi sposobami, nawet tak zwane, nieuleczalne choroby, bez żadnych skutków ubocznych.

Ajurweda jest szczególnie przydatna przy schorzeniach takich jak bóle stawów, reumatyzm, artretyzm, cukrzyca, spondyloza, astma, zaburzenia neurologiczne, migrena i otyłość. Dopiero po zbadaniu pacjenta przez lekarza, określane są: właściwa diagnoza, rokowanie i przebieg leczenia. Ajurweda proponuje holistyczne rozwiązanie na wszystko: zdrowy styl życia, zdrowe nawyki żywieniowe, sztukę pozytywnego myślenia, jak również proces leczenia przewlekłych dolegliwości, bez żadnych szkodliwych skutków ubocznych. Połączenie filozofii wedyjskiej i praktyk zdrowotnych kształtuje podstawy działań proponowanych w naszym Ośrodku.

Nasz Ośrodek ajurwedy cechuje higiena i wysoki poziom zadowolenia gości. Wiele różnych zabiegów proponowanych jest osobom zdrowym, dla wzmocnienia zdrowia, jak również dla pacjentów, którzy borykają się z poważnymi schorzeniami takimi jak, artretyzm, cukrzyca, astma, paraliż, zaburzenia nerek, otyłość, problemy z kręgosłupem, zaburzenia systemu nerwowego i inne.

W program pobytu włączone są ajurwedyjskie zabiegi i lekarstwa, Krija Joga, sesje medytacji.

Ajurweda jest polecana w dotkliwych przypadkach:

  • Bólów stawów
  • Reumatyzmu
  • Artretyzmu
  • Cukrzycy
  • Spondylozy
  • Częściowego paraliżu
  • Zabiegi Panchakarmy i odnowy biologicznej, są głównymi zabiegami, cieszącymi się największą popularnością programami ajurwedyjskimi.

TERAPIE AJURWEDYJSKIE

Korzenie tej dziedziny nauki, która dzisiaj zyskuje szeroką akceptację i popularność, sięgają starożytności. Jest to system medyczny, który naturalnymi sposobami leczy bez żadnych skutków ubocznych. Ośrodek posiada wiele obiektów i udogodnień, dzięki którym można skorzystać z programów leczenia ajurwedyjską Panchakarmą i z zabiegów odnowy biologicznej, wykonywanych przez zespół lekarzy ajurwedyjskich oraz masażystów (kobiet i mężczyzn).

Ośrodek ma w ofercie wyjątkowe programy holistyczne Panchakarmy i odnowy biologicznej. Są one bardzo skuteczne w oczyszczaniu ciała i umysłu. Zarówno Panchakarma, jak i zabiegi odnowy biologicznej, obejmują uczestniczenie w zajęciach jogi i medytacji oraz sesjach z wykorzystaniem muzyki, jak również właściwie zbilansowaną dietę.

Każde z tych zajęć ma swój udział w całościowym procesie leczenia i odnowy, działając na wielu poziomach, umożliwiając gruntowne oczyszczanie i leczenie ciała, umysłu i duszy.

Ajurweda specjalizuje się w dolegliwościach takich jak, bóle stawów, reumatyzm, artretyzm, cukrzyca, spondyloza, astma, zaburzenia neurologiczne, migrena, częściowy paraliż itd. Jedynie po zbadaniu pacjenta przez lekarza ajurwedy, zostaje postawiona mu diagnoza i następnie zostaje określony właściwy rodzaj zabiegów.

Panchakarma jest holistyczną metodą zabiegów, która łączy zabiegi ajurwedyjskie z jogą, medytacją, muzyką, zmianami w stylu życia, zbilansowaną dietą i lekarstwami, które mają na celu doprowadzić do zdrowego ciała, umysłu i ducha.

Holistyczne programy ochrony zdrowia

PAKIETY PANCHAKARMY

Jest to najlepszy sposób na oczyszczenie organizmu z substancji toksycznych i odzyskanie energii.
Zalecamy, żeby ułożyć swój pakiet w konsultacji z naszymi lekarzami, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Opcje pakietów Panchakarmy:
15 dni, 22 dni i 30 dni.

Podstawowe leczenie obejmuje:

Abhyanga, Svedan, AntarSnehan, Virechan, Basti, Shirodhara, Pizichill, Sarvangdhara, Navrakizhi, Nasya oraz konsultacje z lekarzem. Po tych początkowych zabiegach dodatkowe terapie będą wykonywane zgodnie z potrzebami pacjenta i jego schorzeniami oraz czasem trwania pakietu.
*Dodatkowa informacja: ponieważ niektóre z terapii są intensywne i wymagają odpoczynku pomiędzy sesjami, w pakiecie zawarte są sporadyczne dni odpoczynku.

Pacchetto Benessere

Il pacchetto Benessere è ideale per rilassare e rigenerare l’organismo, per alleggerire la mente dallo stress e per rivitalizzarsi di energia.: “Prevenire è meglio che curare”: il pacchetto Benessere aiuta a mantenere giovani, tonici e sani coloro che già godono di buona salute.

I trattamenti includono: Abhyanga, Svedan, Nasya, Shiro Dhara, Kamapuram, Abhyangam sincronizzato, Padabhyanga e la consultazione medica. Il nostro scopo è il benessere di ogni ospite. Per questo il centro è stato ideato basandosi sulla scienza del “Vaastu Shastra” ( il Feng Shui indiano).

* Nota: Il numero esatto dei trattamenti può variare a seconda della durata del pacchetto e dello stato di salute del soggetto. Alcune delle terapie sopracitate possono essere effettuate più di una volta. Il pacchetto può includere eventualmente giornate di riposo.

PAKIET ODNOWY BIOLOGICZNEJ

Ten pakiet jest zaprojektowany tak, żeby ciało się zrelaksowało i odświeżyło, żeby umysł pozbył się stresu i żeby przywrócić energię, dzięki czemu można się cieszyć życiem do maksimum. Zapobieganie jest lepsze niż leczenie, zatem dla tych, którzy są pobłogosławieni dobrym zdrowiem, Pakiet Odnowy Biologicznej zapewnia doskonałe połączenie przyjemności z pożytecznym, utrzymując harmonię na wszystkich poziomach i nadając zdrowego blasku.

Zabiegi mogą obejmować: Abhyanga, Svedan, Nasya, ShiroDhara, Karnapuran, Synchronised Abhyangam, Padabhyanga i konsultacje zdrowotne.

*Dodatkowa informacja: Dokładna ilość zabiegów może się różnić w zależności od czasu trwania pakietu i indywidualnego stanu zdrowia. Niektóre z powyższych terapii mogą być zaproponowane częściej niż jeden raz. Pakiet obejmuje sporadyczne dni odpoczynku, które są wymagane pomiędzy terapiami.

Szkolenia

Szkolenia w zakresie ajurwedy prowadzone w Devaaya trwają 15 dni, obejmują jogę oraz medytację i są organizowane dla minimum 10 osób. Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z nami.

Ajurwedyjska Dieta, Joga, Medytacja, Muzyka

Posiłki są planowane według zaleceń lekarza, uwzględniając równowagę dosz: vata, pitta i kapha. Są to całkowicie wegetariańskie posiłki i składają się ze zbilansowanego menu opartego na ryżu, roślinach strączkowych, innych warzywach; zupach, sałatkach itd. Każdego dnia proponuje się gościom inaczej zaplanowane menu.

Joga, medytacja i lecząca muzyka: najwyższym celem w życiu jest osiągnięcie spokoju i harmonii ciała, umysłu i ducha. Żeby pomóc w tym procesie, każdego dnia rano proponowna jest joga wraz z właściwie ułożonymi Kriyas, Pranayam, rozciąganiem i relaksacją.

20% Off

This Season,get you in sync with nature,recharge at DEVAAYA.
Important Links:
Devaaya © 2016 . website designed and maintained by Leigia Solutions