Book Now
Enquire

MEDYCYNA NATURALNA

ODNÓW SIEBIE Z NATURĄ

Medycyna naturalna opiera się na wierze w dwie rzeczy:

że chorujemy, gdy postępujemy wbrew zasadom natury i że cała lecząca siła jest w naszym ciele. Medycyna naturalna pomaga organizmowi ludzkiemu usunąć z ciała toksyny i inne niepożądane elementy, które prowadzą do chorób. Zabiegi są profilaktyczne, to znaczy usuwają przyczyny choroby, w odróżnieniu od innych systemów, które zajmują się jedynie symptomami.

Częścią zabiegów medycyny naturalnej i ajurwedy proponowanej w Ośrodku, są joga, medytacja, fizjoterapia i inne terapie bez użycia lekarstw, które pomagają w odzyskaniu utraconego zdrowia.

W zależności od indywidualnych problemów, lekarze w Ośrodku zalecają właściwe terapie, diety, ćwiczenia i czas trwania zabiegów.

Medycyna Naturalna polecana jest dla pacjentów z następującymi schorzeniami:

 • Otyłość
 • Spondyloza
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Zaburzenia żołądkowe
 • Kwas moczowy
 • Cholesterol
 • Cukrzyca
 • Anaemia
 • Migrena
 • Zapalenie zatok
 • Przewlekłe zaparcia
 • Dna moczanowa
 • Choroba wrzodowa i inne powiązane problemy.

TERAPIE MEDYCYNY NATURALNEJ

Terapia Masażem

Masaż z wykorzystaniem olejków pomaga we wzmocnieniu ciała i jest wykonywany przez doświadczonych masażystów. Do masażu używany jest czysty olej, który jest nakładany na ciało i następnie ciało jest odpowiednio masowane. Korzyści wynikające z tych zabiegów obejmują między innymi, polepszony obieg krwi w różnych części ciała.

Oczyszczane są pory na skórze, dzięki czemu polepsza działanie skóry i jej funkcja wydalania, poprzez uruchomienie gruczołów potowych i łojowych. Stymuluje to również miliony końcówek nerwów, które są umieszczone w skórze.

Masaż Vibro jest masażem suchym, który polega na nałożeniu przez maszynę, na ciało delikatnego talku, w celu zmniejszenia siły tarcia. Używane są różnego rodzaju aplikatory, poprzez co masowane części ciała nastawione są na przenikające wibracje, które stymulują układ krążenia i układ nerwowy.

Inne masaże obejmują masaż części ciała, lodowy masaż głowy i kręgosłupa oraz masaż podwodny.

Terapia Błotna

Błoto, czy też ziemia, jest jednym z pięciu żywiołów natury i jest bardzo skuteczne, gdy zostaje zastosowane na ciele, w celu poprawy zdrowia lub wyleczenia choroby. Jest to jedna z częściej stosowanych terapii medycyny naturalnej, ponieważ błoto ma właściwości wyciągania ciepła, dzięki utrzymywaniu przez dłuższy czas wilgoci. Gdy zostaje nałożone na ciało, schładza leczone części i zmniejsza stany zapalne, równocześnie poprawiając krążenie krwi.

Błoto działa również bardzo oczyszczająco, ponieważ usuwa toksyny z organizmu, stymulując układ krążenia. Błoto razem z wodą umożliwiają prostą, ale skuteczną terapię masażem.

Hydroterapia

Woda, kolejny z pięciu żywiołów natury, dostarcza wiele terapeutycznych efektów. W starożytności, członkowie rodzin królewskich kąpali się w olejkach eterycznych i kwiatach oraz wodach źródlanych po to, żeby wyleczyć choroby.

Dzisiaj, hydroterapia stosowana jest w celu wyleczenia różnych schorzeń oraz żeby polepszyć sprawność fizyczną. Wykorzystywane metody obejmują: nasiadówkę, lewatywę, natrysk kręgów, masaż wodny deluxe, łaźnię parową, saunę, gorące kąpiele stóp i ramion, kontrastowy masaż wodny i inne.

DIETA OPARTA NA MEDYCYNIE NATURALNEJ

Hipokrates mówił: „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” i miał rację.

Dieta jest najważniejszym aspektem leczenia naturopatycznego. Zdrowa i zbilansowana dieta odgrywa główną rolę w procesie powrotu do zdrowia, poprzez dostarczanie ciału wielu niezbędnych składników odżywczych. Również nauka ajurwedy podkreśla wagę właściwej diety w leczeniu schorzeń.

Utrzymywanie właściwej diety może pomóc w prowadzeniu zdrowego życia bez potrzeby zażywania jakichkolwiek, dodatkowych lekarstw. Większość chorób wynika z błędnych nawyków jedzeniowych.

Z czego składa się dieta naturopatyczna?

1. Owoce, warzywa, pełnowartościowe zboża. Posiadają one wiele błonnika i pomagają zapobiegać nieżytom żołądka, niestrawności, nowotworom, cukrzycy itd.

2. Różne soki owocowe – jedną z najlepszych metod na spożywanie naturalnego jedzenia są soki. Owocowe lub warzywne soki przepisywane są dla pacjentów, odpowiednio do ich schorzeń.

Czego powinno się unikać?

Jedzenie niewegetariańskie nie jest częścią diety leczenia naturalnymi metodami. Spożywana tkanka zwierzęca zwiększa poziom toksyczności w ciele, zawiera mniej błonnika i porównywalnie mniej składników odżywczych. Będąc wysokokaloryczną, może prowadzić do cukrzycy, otyłości, wysokiego ciśnienia krwi oraz innych schorzeń.

20% Off

This Season,get you in sync with nature,recharge at DEVAAYA.
Important Links:
Devaaya © 2016 . website designed and maintained by Leigia Solutions